Biało-czerwona Inicjatywa Nasza Niepodległa na Igrzyskach Wolności w Łodzi

Kilkaset biało-czerwonych kokard narodowych na stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości trafiło do uczestników łódzkich Igrzysk Wolności. Podczas trzydniowego wydarzenia Inicjatywa Nasza Niepodległa zaprezentowała także wystawę wybranych z całej Polski projektów realizowanych pod egidą INN na setne urodziny naszej Ojczyzny, a także ciężarówkę z projektu „Historia kołem się toczy” i fragmenty cyklu Rozmowy o Niepodległej.

Uczestnicy Igrzysk Wolności, którzy odwiedzali stoisko Inicjatywy, mogli wziąć sobie na pamiątkę nie tylko kokardę narodową, ale także znaczki z logo Inicjatywy oraz ulotki o realizowanych przez nas projektach. Na towarzyszącej Igrzyskom wystawie zaprezentowaliśmy dziewiętnaście z blisko dwustu zgłoszonych do inicjatywy projektów. Były to m.in. wyczyny nieOdległościowe realizowane przez Stowarzyszenie „Krajobraz”, portrety najsłynniejszych Polaków ostatniego stulecia, narysowane przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Głogowie, bicie rekordu w jednoczesnym śpiewaniu Hymnu Narodowego czy Łódzkie Oblicza Niepodległej odkrywane przez Muzeum Miasta Łodzi. Mieliśmy także okazję pochwalić się jedną z ciężarówek z wizerunkami wielkich Polaków – Tadeusza Mazowieckiego i Władysława Bartoszewskiego, która zaparkowała przez EC1. Zdjęcie na jej tle zrobił sobie między innymi Leszek Balcerowicz, który miał okazję współpracować z oboma politykami po 1989 roku. Zaprezentowaliśmy także wystawę plenerową, przedstawiającą pozostałe ciężarówki z grafikami odnoszącymi się do historii ostatnich stu lat oraz prezentującymi naszych bohaterów narodowych – m. in. św. Jana Pawła II, Lecha Wałęsę, rtm. Witolda Pileckiego czy najlepszych polskich sportowców.

Zainteresowaniem cieszyły się także „Rozmowy o Niepodległej”, których fragmenty uczestnicy Igrzysk mogli oglądać. Przedstawiciele Inicjatywy Nasza Niepodległa uczestniczyli także w panelach i debatach, odbywających się w ramach Igrzysk Wolności.