Dla dorosłych, dla młodzieży, dla całych rodzin – darmowe gry terenowe w różnych miastach Polski

Zamień zwykły spacer po Krakowie w historyczną wędrówkę „u boku” Piłsudskiego – dla przyjaciół Ziuka. Dowiedz się, w jakich miejscach toczyła się najważniejsza działalność Szarych Szeregów. Tu była radiostacja, tam złapali Guzego, Kozdrasia i Łasika, w tej kamienicy odbywały się tajne komplety, a ten dom wciąż ponoć wciąż ma wojenną skrytkę pod podłogą.

 

„QUESTY – Wyprawy Odkrywców” to rodzaj ogólnodostępnych gier terenowych, którymi wędruje się, czytając wierszowane wskazówki i rozwiązując zagadki, prowadzące do skarbu – skrzynki z pamiątkową pieczęcią, potwierdzającą przebycie całej trasy. Polecane z okazji 100-lecia Niepodległości Polski historyczne questy „Śladami Ziuka po Krakowie – do niepodległości”i „Czuwaj! 1939-1945” to 90-minutowe spacery i interesująca forma zdobywania wiedzy przez zabawę. Udział w nich jest całkowicie bezpłatny i dostępny praktycznie bez ograniczeń, ponieważ do przejścia questu wystarczy ulotka z tekstem lub smartfon.

Ponad 150 sprawdzonych i na bieżąco aktualizowanych tras znajdziesz na portalu www.questy.com.pl, skąd możesz też pobrać ulotki do wydruku. Dla miłośników nowych technologii dostępna jest aplikacja mobilna „Questy – Wyprawy Odkrywców” dla systemu Android oraz iOS, która zawiera obecnie ponad 50 questów.

Więcej informacji na stronie organizatorów: www.mapapasji.pl