Gala dla Niepodległej w Szkole Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu

Z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dyrektor szkoły zaprosił wszystkich uczniów, nauczycieli i mieszkańców gminy do upamiętnienia wydarzenia z 11 listopada poprzez uszycie 100 metrowej flagi. Zebrane flagi zostały zszyte tak, że utworzyły jedną całość łączącą nasze serca dla Ojczyzny.

W ramach jubileuszowych przedsięwzięć 09 listopada Nauczyciele, wszyscy uczniowie szkoły, dzieci z miejscowych przedszkoli, zaproszeni goście, mieszkańcy miasta i gminy o godz. 11.11 wspólnie odśpiewali na rynku miasta 4 zwrotki hymnu państwowego przy rozwiniętej na podnośnikach  100 metrowej  fladze  przygotowanej przez uczniów szkoły. Uczniowie klas I-III i przedszkolaki wypuścili do nieba 100 białych i 100 czerwonych balonów.

Po uroczystości flaga została wykorzystana do udekorowania budynku szkoły. Ogrodzenie szkoły zostało udekorowane biało-czerwonymi kartkami przygotowanymi przez uczniów z życzeniami dla Ojczyzny.

11 listopada społeczność szkoły zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i gminy  na Uroczystą Galę dla Niepodległej, podczas której odbędzie się koncert chóru pod hasłem „Śpiewanki patriotyczne” i występ  uczniów  szkoły podstawowej.

Wszystkie uroczystości zostały poprzedzone wieloma konkursami, a także wystawami prac uczniów o tematyce związanej z odzyskaniem niepodległości.

Więcej na http://szkolamiloslaw.pl/.