ŁADA CUP 2018 i Łada Junior Camp 2018

Za nami pierwsza edycja letniego turnieju piłki nożnej juniorów „Łada Cup 2018”, który odbył się w Biłgoraju 23 czerwca z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy na „Łada Junior Camp 2018”, który odbędzie się 14 lipca na stadionie ŁADY 1945 BIŁGORAJ.

Mimo niezbyt optymistycznych prognoz pogoda dopisała i wszystkie mecze turnieju „Łada Cup 2018” odbyły się bez przeszkód. W zmaganiach najlepsi okazali się gospodarze – drużyny juniorskie Lady 1945 Biłgoraj.

Organizatorem turnieju były klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Koordynatorem całego przedsięwzięcia był trener juniorów Łady, Krzysztof Pardo, który zadbał o przygotowanie i sprawną organizację turnieju. W rywalizacji wzięło udział 80 zawodników reprezentujących takie kluby jak: Olimpiakos Tarnogród, Omega Stary Zamość, Gryf Gmina Zamość, Orion Dereźnia oraz drużyny młodzieżowe klubu Łada 1945 Biłgoraj. Zespoły grały systemem każdy z każdym na małych boiskach (5 zawodników w polu + bramkarz), a każde spotkanie trwało po 15 minut.

– Cieszymy się, że tak wielu młodych ludzi przyjęło nasze zaproszenie i zdecydowało się „na sportowo” pożegnać kończący się sezon i rozpocząć zasłużone wakacje. Turniej poza możliwością sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników ma także być naszym wspólnym uczczeniem ważnego wydarzenia w historii naszego narodu: 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówił podczas oficjalnego otwarcia Jacek Piskorski, były piłkarz, działacz sportowy, a obecnie sponsor klubu sportowego Łada 1945 Biłgoraj.

W kilkugodzinnych zmaganiach najlepiej wypadli gospodarze. Drużyna juniorów starszych Łady okazała się zwycięzcą turnieju, a ich młodsi koledzy zajęli drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja Gryfu Gmina Zamość. Zespoły z podium otrzymały puchary, dyplomy i medale.

– Bardzo ciekawy turniej. Nieczęsto mamy okazję rywalizować w takim towarzystwie. Przystępowaliśmy dzisiaj do gry z chęcią pokazania swoich umiejętności i wygrania meczów, ale przede wszystkim było to dla nas „wakacyjne granie” dla przyjemności – dzielił się swoimi wrażeniami Adrian Kaczmarczyk, reprezentant zespołu z Zawady.

Głównym sponsorem turnieju była PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

 

Więcej na http://www.ladabilgoraj.pl/