Roztocze świętuje Niepodległość

Mieszkańców gminy Tomaszów Lubelski i chętnych z całej Polski serdecznie zapraszamy na obchody 100-lecia niepodległości naszego kraju.

Pierwsza połowa lipca to czas półkolonii, które zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Podhorcach. Będzie to cykl zajęć, gier, zabaw i warsztatów dla dzieci i młodzieży, podczas których nie zabraknie także akcentów patriotycznych.

Podczas minionego roku szkolnego w obchody aktywnie włączyły się okoliczne szkoły, organizując m.in. gminny konkurs “Drogi do Niepodległości”. Przedmiotem konkursu było stworzenie krótkiej prezentacji multimedialnej, poświęconej niepodległości w setną rocznicę jej odzyskania. Wręczenie nagród odbyło się 8 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Łaszczówce. Zwycięzcom nagrody wręczali: wójt gminy p. Marzena Czubaj-Gancarz i dyrektor SP w Łaszczówce p. Józef Augustyniak. W maju uczniowie wzięli również udział w Quizie Interaktywnym zatytułowanym „Historia o Niepodległości” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Pasiekach. Quiz online odbył się 18 maja 2018 roku, wzięło w nim udział 38 uczniów z siedmiu szkół z Gminy Tomaszów Lubelski i 15 uczniów z Gminy Susiec. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22 maja w Szkole Podstawowej w Pasiekach.

Informacje o poszczególnych wydarzeniach, które będą miały miejsce na terenie gminy Tomaszów Lubelski znajdują się na stronie gminy.