Śpiewająca rodzina Kaczmarków w Margoninie

W niedzielę 23 września w margonińskim kościele parafialnym pw.św. Wojciecha odbył się koncert pieśni patriotycznych w 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie w ramach realizowanego projektu “100 lat niepodległej Polski” do wykonania tego koncertu zaprosiła “Śpiewającą rodzinę Kaczmarków”, od 5 lat śpiewającą razem. Usłyszeliśmy przepiękne pieśni wykonane w mistrzowskim stylu przez Panią Iwonę Kaczmarek (sopran liryczny), Pana Piotra Kaczmarek (tenor dramatyczny) i synów: 19-letniego Wojciecha Kaczmarek (baryton) i 15-letniego Adama Kaczmarek (tenor). Zespołowi artystów akompaniował wybitny pianista – Mariusz Dubrawski.

Podczas koncertu usłyszeliśmy wiele wzruszających pieśni m.in.:”Biały krzyż”, “Żeby Polska była Polską”,”Ojczyzno ma”, “Skrzydła”, “Modlitwa obozowa”, “Kujawiak”, “Póki Polska żyje w nas”, “Bywaj dziewczę zdrowe”, “Matko moja, ja wiem”. Dodatkowo, usłyszeliśmy wiązankę włoskich pieśni, dedykowaną przybyłym na koncert a wspólnie na zakończenie zaśpiewaliśmy “Usta milczą”. Rodzina Kaczmarków śpiewa zawodowo utwory klasyczne i estradowe. Jest najprawdopodobniej jedyną w Polsce a może i w Europie rodziną śpiewaków operowych. Rodzina koncertuje w Polsce i poza jej granicami. W bogatym repertuarze posiada wiele znanych arii i duetów z opery i operetki, piosenki z musicali a także światowe i polskie standardy muzyki estradowej, przeboje muzyki filmowej a także patriotyczne, które mieliśmy okazję wysłuchać podczas koncertu na żywo.

Dodam, że synowie Państwa Kaczmarek brali udział w 2016 roku w programie telewizyjnym “Mam talent”, wystepując oddzielnie w tym samym odcinku programu. W 2017 roku bracia Kaczmarek nagrali swoją debiutancką płytę pt.: “Marzenia się spełniają” i “Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie”.

Koncert pieśni patriotycznych był drugim wydarzeniem w ramach projektu “100 lat niepodległej Polski”a przed nami trzecie wydarzenie 28 października, na które już teraz zapraszamy. Będziemy gościć czołówkę lektorów polskich: Krystynę Czubównę, Jarosława Łukomskiego, Zbigniewa Moskala oraz Tomasza Kozłowicza. O szczegółach poinformujemy niebawem.

Serdeczne podziękowanie składam księdzu proboszczowi Rafałowi Wnukowi za przychylność w realizacji naszego projektu i za udostępnienie kościoła na wykonanie koncertu. Dziękuję również wszystkim, którzy przybyli na koncert, za to że wspólnie mogliśmy uczcić jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękuję Panu Robertowi Kłosowskiemu, który czuwał nad sprzętem nagłośnieniowym.

 

Ewa Zamiara

 

                           Projekt realizowany jest ze środków Fundacji PZU’