Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival

Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival to festiwal umożliwiający obcowanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na styku gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, odnosząc się do procesów wolnościowych, zaprezentowany zostanie specjalny program muzyczny złożony z protest songów, charakterystycznych dla różnych epok i przełomów w dziejach świata. Muzyka sięgnie do ery hipisowskiej (przełom lat 60. i 70. XX wieku), kiedy to protest songi przeżywały swój największy rozkwit, buntując się przeciwko wojnie w Wietnamie oraz destrukcji środowiska, stopniowo docierając do czasów współczesnych i zadając sobie pytanie o dzisiejszą kondycję i inspiracje dla tego gatunku.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, która odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości świętowanego w Lublinie pod hasłem „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”, prezentujemy specjalny program muzyczny złożony z protest songów, charakterystycznych dla różnych epok i przełomów w dziejach świata. Z tematem zmierzy się powołana specjalnie na Inne Brzmienia Follow The Rabbit Orchestra, czyli autorska orkiestra pod wodzą Oli Rzepki (Drekoty), złożona z muzyków takich składów jak 100nka, Graal oraz z udziałem Gaby Kulki, Natalii Pikuły i Marsiji Loco.

Songs of protest – specjalna produkcja festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach realizacji projektu pt. „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II”.

Termin: 28.06-1.07.2018
Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie innebrzmienia.eu